Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou?

Autor: Mária Bojová | 19.5.2012 o 21:50 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  50x

Už dlho som mala potrebu niečo také napísať. Ani neviem vlastne, kde by som mala začať. Je to už rok, čo sa to stalo a ja mám pocit, že som stratila niekoho tak blízkeho, ako mi snáď ešte nikto nikdy nebol.

Poznáte ten pocit takej tej ľahkej depresie a smútku zmiešaného s nostalgiou a až horkou radosťou, keď Vám niečo spôsobuje naraz pocit smútku a radosti, keď máte chuť plakať a pri tom bežať voľne cez šíri svet a zabudnúť, že existuje realita.

Keď počujem a vnímam hudbu a vnímam ju hlboko a vnímam niekoho pocity a tie pocity dokážu ku mne prehovárať tak výrazne, že človek má presne tento zmiešaný pocit radosti a smútku a ja práve vtedy mám pocit, že žijem.

On skladal presne to, pre čo som žila a čomu som dávala zmysel celej mojej existencie. Nikdy som v žiadnej hudbe necítila toľko emócii ako z jeho. Bola surová miestami a miestami tak melancholická. A ja som tam počula jeho smútok a keď mi aj presne slovami nevedel vyjadriť, čo cítil, ja som to chápala len tým, že som počúvala. Vedela som hneď o čom písať, bolo to tak jednoduché a prirodzené, pretože všetko, čo on zložil bolo akoby odrazom toho, čo som ja napísala na papier.

Nekonečné večery na ICQ, nekonečné časy strávené v skúšobni a pri tom to bolo krátke, ale svojim spôsobom neuveriteľne mizerné obdobie.

Spravili sme obaja chybu. Už sa to nikdy nenapraví, už nebudeme nikdy priatelia. Už nebudú nekonečné hodiny prechádzania sa a vypisovania o tak absurdných veciach, že to nikto okolo vlastne ani nechápal.

Je mi smutno, je mi smutno z mojej povrchnosti, je mi smutno z toho, čo on spravil mne, ale už si nepomôžem.

Medzi mužom a ženou neexistuje hlboké priateľstvo, obaja spadnú na hubu a ublížia si navzájom tak, že sa z tých rán budú spamätávať večne.

Je to horšie ako rozchod, je to horšie ako stratiť kamarátku, je to horšie ako byť odmietnutá.

Potom na to človek zabúda v posteliach niekoho iného a tvári sa, že sa ho to emocionálne nedotýka. Prejde nejaký čas, človek je múdrejší a stále mu je smutno a má obrovské prázdno v sebe.

Správali sme sa ako idioti, už sa to nespraví, nikdy sa to nezahojí a obaja si nesieme o jednu skúsenosť viac. Nikdy sa už asi nestretneme a ak hej budeme hlavy vykrúcať každý do inej strany, pretože sa hanbíme pozrieť jeden druhému do očí.

Nesieme to spolu. Raz som mu vravela ľudia prichádzajú a odchádzajú, nebolo to inak ani tentokrát . Niektorí Vám zanechajú väčšiu ranu, iní menšiu.

Táto sa nezahojí, bolí ďalej a ja som rada, že bolí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

TECH

Výmena batérií namiesto nabíjania. Elektroautá sa môžu zmeniť

Nebude zložitejšia ako tankovanie paliva.


Už ste čítali?